Байден повинен довести, що у нього немає подвійних стандартів щодо Ізраїля — Bloomberg

Поділитися
Байден повинен довести, що у нього немає подвійних стандартів щодо Ізраїля — Bloomberg © EPA-EFE/MIRIAM ALSTER / POOL
Навіть застосування американського "закону Ліхі" не може розплутати неоднозначні послання президента США на Близькому Сході.

Більша частина світу припускає, що адміністрація президента Джо Байдена дотримується подвійних стандартів, згідно з якими США засуджують або карають зловживання з боку супротивників, таких як Росія, але ігнорують або виправдовують зловживання з боку друзів, таких як Ізраїль. Правильно це чи ні, але таке сприйняття поширене не лише в мусульманських країнах і на Глобальному Півдні.

Багато людей у Державному департаменті вважають, що США, схоже, ігнорують не лише міжнародне, але й внутрішнє законодавство, зокрема, так званий "закон Ліхі". Названий на честь Патріка Ліхі, колишнього сенатора від штату Вермонт, він забороняє Державному департаменту і Пентагону надавати допомогу підрозділам іноземних збройних сил, які причетні до "грубих порушень прав людини", повідомляє Bloomberg.

Цього тижня, однак, Ентоні Блінкен, державний секретар США підготувався вперше застосувати "закон Ліхі" до підрозділу ізраїльської армії. План полягає в тому, щоб призупинити американську допомогу батальйону під назвою Netzah Yehuda ("Перемога Юди"). Згідно з доказами, які вивчає Державний департамент, цей батальйон порушує права людини щодо палестинців на Західному березі річки Йордан.

"Тож американський осуд може бути цілком виправданим. Але цей дипломатичний крок також є нагадуванням про те, що ані "закон Ліхі", ані будь-який інший суто юридичний інструмент не може вирішити більшу проблему Байдена, яка полягає у створенні подвійних стандартів", — вважає Bloomberg.

"Закон Ліхі" покликаний засуджувати конкретних бойовиків, але не іноземні держави чи їхні уряди в цілому. Отже, якщо проблема на Близькому Сході полягає в тому, що прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу віддає накази про "невибіркове" застосування сили проти цивільного населення в Секторі Гази, то покарання батальйону Netzah Yehuda за те, що він зробив на Західному березі річки Йордан не є ні тим, ні іншим. 

У нинішніх умовах спрямованість "закону Ліхі" проти Ізраїля має здебільшого символічний характер. Скорочення допомоги батальйону Netzah Yehuda не змусить Нетаньягу пом'якшити свою політику більше, ніж інші вмовляння Байдена та "червоні лінії", тобто навряд чи взагалі вплине на його політику. Таким чином, загальний меседж Байдена залишається таким же заплутаним, як і раніше. Він, серед іншого, надасть Ізраїлю ще 26 мільярдів доларів на додаток до тих грошей, які США вже надсилають щороку.

Якщо Блінкен та Байден хочуть переконати світ, що у них немає подвійних стандартів, вони повинні забезпечити військову допомогу Ізраїлю належним використанням американської зброї — як це роблять США стосовно більшості інших одержувачів своєї допомоги — або припинити всі поставки. А в Організації Об'єднаних Націй США повинні стати на бік Ізраїлю або Палестини, залежно від питання, що розглядається, повідомляє Bloomberg.

Якщо Байден не готовий піти на ці зміни, жодне застосування "закону Ліхі" не вирішить його проблем на Близькому Сході. Нетаньягу продовжуватиме ігнорувати його, а світ і далі буде звинувачувати США в лицемірстві. Це не найкращий спосіб балотуватися на наступні чотири роки на посаді президента.

Нагадаємо, що раніше Bloomberg повідомляло, що Білий дім може пообіцяти підтримку Ізраїлю, що б не сталося, або запобігти ескалації, але не зробити й те, і інше. Крім того, Байден міг би поставити свою підтримку під певні умови: так, США прикривають Ізраїль, але лише доти, доки уряд Нетаньягу не вдаватиметься до подальшої ескалації

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі